Брутален Тотнъм разби тики-таката на Сити и Пеп

Деле Али отбеляза втория гол и спечели дузпа за Тотнъм, но Ерик Ламела пропусна да направи резултата 3:0 в полза на „шпорите” Снимка: Getty Images
Маурисио Почетино сложи край на победната серия на Гуардиола начело на Сити във Висшата лига

Край! Манчестър Сити допусна първа загуба под ръководството на Джосеп Гуардиола. След 10 поредни победи и едно равенство във всички турнири „гражданите” най-накрая загубиха.

Коравият отбор на Тотнъм застана на пътя на Сити и постигна победа с 2:0 на „Уайт Харт Лейн”, разваляйки перфектната статистика на „гражданите” във Висшата лига.

Въпреки загубата, Сити остава начело в класирането, но „шпорите” са вече само на точка назад.

Тотнъм поведе още в деветата минута след груба грешка в защитата на Сити. Роуз центрира в наказателното поле, Коларов не бе концентриран и при опита си да изчисти изненада Браво по най-неприятния начин, вкарвайки топката във вратата му.

„Гражданите” не успяваха да намерят ритъма си и Тотнъм продължаваше да е по-опасният отбор. Играчите на Почетино на няколко пъти застрашиха вратата на Браво и логично стигнаха до втори гол.

„Шпорите” отново се възползваха от липсата на концентрация в отбраната на гостите. С няколко бързи подавания стигнаха пред наказателното поле, Сон успя да изведе Деле Али сам срещу Браво и английският талант не сбърка, правейки резултата 2:0.

През втората част „гражданите” се опитаха да осъществят натиск, но така и не успяха да намерят играта си, а отсъствието на контузения Кевин де Бройне бе изключително осезаемо. Докато това на Хари Кейн в Тотнъм дори не се забеляза.

Тотнъм дори имаше възможност да направи резултата класически в средата на второто полувреме, но удар от дузпа на Ерик Ламела бе спасен от Браво.

Тотнъм игра почти перфектно през целия мач, влизаше твърдо във всяко едно единоборство, печелеше високите топки и успя да неутрализира напълно ключовите играчи на Сити като Агуеро, Стърлинг и Давид Силва.