Реал потрепери през втората част, но се върна на победния път

След двете поредни равенства Реал се завърна на победния път в Примера, надигравайки Леванте с 3:2 на "Бернабеу" в двубой от четвъртия кръг на шампионата.

Тимът на Зинедин Зидан изигра страхотно първото полувреме и поведе с 3:0, но след почивката се отпусна и позволи на Леванте да стигне до 3:2 четвърт час преди края. Все пак до изненада не се стигна, но Реал все още няма чиста мрежа и е допуснал шест гола в досегашните си четири мача в Ла Лига.

Домакините започнаха силно и натискът даде резултат в 25-ата минута, когато Даниел Карвахал центрира меко към Бензема и той с глава порази мрежата на гостите за 1:0.

В 31-вата домакините удвоиха преднината си отново чрез французина, който този път реализира с левия крак след подаване на Хамес.

Гостите не успяваха да сторят нищо срещу разигралите се домакини и в 40-ата получиха още един гол. Тогава Винисиус надбяга играч на Леванте по дясното крило и пусна успоредно към Каземиро, който нямаше как да сгреши отблизо - 3:0.

Второто полувреме започна с бърз гол за Леванте. В 49-ата минута точен беше Майорал, с което интригата се върна. С изключение на една грешка на Рамос обаче Реал продължи да доминира и редеше пропуск след пропуск.

Гостите се възползваха от това и в 75-ата появилият се малко преди това Мелеро се разписа с глава след заучено изпълнение на корнер - 3:2.

В добавеното време се стигна до центриране в наказателното им поле, където Везо засече, но Куртоа показа майсторски рефлекс.

Това обаче не беше всичко, защото малко след това Моралес за малко да изненада вратаря в близкия му ъгъл, но топката излезе в аут.