Реал се изложи и в последния мач, мощни освирквания на "Бернабеу" за края на сезона

Марсело и останалите в бяло бяха освиркани от целия стадион след получаването на втория гол Снимка: Getty Images

Реал Мадрид се изложи тотално и в последния си мач за сезона и загуби с 0:2 от Бетис на "Бернабеу" в 38-ия кръг на Ла Лига.

Двубоят беше без значение за двата тима, тъй като Реал отдавна е бетониран на третото място в класирането, а гостите завършват в средата на таблицата. Играчите на Зинедин Зидан обаче отново разочароваха и не показаха, че заслужават място в мадридския гранд.

Най-добър за "кралете" беше вратарят Кейлор Навас, който най-вероятно изигра последния си мач за клуба и днес го спаси от унизителен разгром.

Най-близо до гол за Реал беше Карим Бензема през първото полувреме, когато грешка в защитата го остави на чиста позиция, но той стреля в гредата.

По-добрата игра на Бетис даде резултат в 61-ата минута, когато Гуардадо пусна отляво към Лорен Морон на далечната греда и нападателят простреля отблизо Навас за 1:0.

В 75-ата минута Хесе Родригес наказа бившия си клуб и покачи на 2:0 за Бетис, като също засече отблизо подаване по земя отляво.

Очакваше се Гарет Бейл също да изиграе последния си мач за Реал, но Зидан въобще не го пусна в игра и уелсецът изгледа срещата от скамейката, а накрая се прибра в тунела с усмивка.