Две дузпи и хеттрик на Дибала отърваха Юве в трудно гостуване

След червения картон и тоталното разочарование срещу Реал, Дибала си го изкара на Беневенто с хеттрик Снимка: Getty Images

Ювентус взе с 4:2 гостуването на последния Беневенто в Серия "А" и поведе със 7 т. на върха пред втория Наполи.

"Старата госпожа" беше в необичаен титулярен състав и имаше трудности в мача, но взе много важни три точки и си върна самочувствието след тежкото поражение с 0:3 от Реал Мадрид в Шампионската лига.

Пауло Дибала откри резултата в 16-ата минута със страхотен удар от границата на наказателното поле. В 24-ата минута обаче Диабате засече от непосредствена близост и изравни за 1:1. В края на полувремето Юве получи дузпа за нарушение срещу Пянич, а за решението реферът прибегна до помощта на ВАР.

От бялата точка Дибала отново изведе гостите напред с втория си гол в мача. Беневенто обаче изравни за втори път, а голмайстор отново беше Диабате, който се разписа с глава в началото на втората част.

От скамейката за "бианконерите" влязоха Дъглас Коща и Гонсало Игуаин и това даде резултат. В 73-ата минута Игуаин подведе съдията с театрално падане в наказателното поле и Ювентус получи втора дузпа. Дибала не сгреши и този път, оформяйки хеттрика си.

В 82-ата минута Дъглас Коща вкара последния гол в мача. Успехът на Юве поставя под още по-голямо напрежение Наполи - неаполитанците трябва задължително да спечелят срещу Киево утре, за да останат в борбата за златните медали.