Ето го и първия гол на Азар за Реал (видео)

Еден Азар с дебютен гол за Реал

Еден Азар отбеляза първия си гол за Реал Мадрид при трудната победа с 4:2 над Гранада на „Сантяго Бернабеу“.

Белгиецът вкара втория гол за домакините с прекрасен прехвърлящ удар.

Тимът на Зинедин Зидан водеше с 3:0 след час игра след голове още на Карим Бензема и Лука Модрич, за който асистира Азар, но трябваше да потрепери за победата.

Тибо Куртоа не бе в групата за мача заради заболяване, а на вратата застана Алфонс Ареола. Въпреки това проблемите на вратата за Реал продължиха.

В 69-ата минута французинът допусна грешка, след която гостите получиха дузпа. Топката бе върната към него, той се забави с изчистването й, но вместо да я изрита, намери крака на съперник. Дарвин Мачис бе точен от бялата точка и намали резултата.

Само осем минути по-късно Доминго Дуарте направи резултата 2:3 и изплаши феновете на домакините, но резервата Хамес Родригес оформи крайното 4:2 в добавеното време.

Така Реал вече има 18 точки на върха в класирането, с четири повече от Граната и Атлетико Мадрид.