Нова издънка за Тотнъм

Нова издънка за Тотнъм Снимка: Getty Images

Тотнъм допусна обрат като гост на Саутхемптън от 1:0 и загуби с 1:2. Обратът за „светците“ дойде в рамките на само пет минути в края на двубоя.

Тотнъм поведе още в 26-ата минута, благодарение на гол на Хари Кейн, но точно 50 по-късно Ян Валери изравни. Домакините продължиха да търсят ново попадение и го постигнаха след изключително изпълнение от пряк свободен удар на Джеймс Уорд-Праус.

Минути преди края „шпорите“ бяха пожалени от главния рефер Кевин Френд, който не изгони Муса Сисоко, въпркеи че французинът очевидно удари с глава Нейтън Редмънд. Липсата на червения картон може да бъде обяснена единствено с решението на Редмънд да остане на крака, а не да падне на земята, за да се превива.

Саутхемптън бе по-добрият отбор и в заключителните минути, въпреки че от Тотнъм се очакваше да търси изравняването.

Това беше четвърти пореден мач без победа за „шпорите“ във Висшата лига и трета загуба в този период. Тотнъм остава на третата позиция с 61 точки, а Саутхемптън взе много важна победа в борбата си за оцеляване. Тимът на Ралф Хазенхютл вече има 30, но остава на само две над опасната зона.