120 минути и пет гола в голямото зрелище между Реал и Барса

120 минути и пет гола в голямото зрелище между Реал и Барса Снимка: Getty Images

Реал Мадрид победи Барселона с 3:2 след продължения в атрактивно Ел Класико от полуфиналите за Суперкупата на Испания.

Вечните съперници заформиха зрелище, при което в редовното време Реал на два пъти повеждаше, но Барса успяваше да се върне в двубоя.

Трети гол на "кралете" в продълженията реши всичко и им донесе пета поредна победа в голямото дерби.

Шави пък записа поражение в първото си Ел Класико като наставник на каталунците.

Първо Винисиус Жуниор откри резултата след брилянтна асистенция на Карим Бензема, който отне топката от Бускетс и изведе съотборника си.

Люк де Йонг обаче изравни към края на първото полувреме след известна доза късмет и лошо изчистване на Едер Милитао, което попадна на крака на нападателя.

През втората част Бензема първо удари греда с левия крак, а малко по-късно се разписа от няколко метра на празна врата за 2:1.

Барселона обаче не се предаде и в 83-тата минута резервата Ансу Фати се включи между Каземиро и Милитао и вкара с глава след центриране на Жорди Алба - 2:2.

Така мачът влезе в продължения и в тях "белите" успяха да излязат напред за трети път, а голът беше изработен от две резерви.

В 98-ата минута при контраатака Родриго пусна по земя отдясно, Винисиус пропусна топката и Феде Валверде завърши за 3:2.

Финалният натиск на Барса донесе напрежение пред Куртоа, но не и ново изравняване. При поредната контра пък Родриго пропусна да реши всичко от чиста позиция.

Реал Мадрид ще играе във финала за Суперкупата в неделя срещу Атлетико Мадрид или Атлетик Билбао.