Наполи продължава похода към титлата с разгром

Играчите на Наполи празнуват гола, с който Кайехон откри резултата Снимка: Getty Images
Играчите на Наполи празнуват гола, с който Кайехон откри резултата

Наполи разгроми с 5:0 Каляри като гост и продължава победния си ход в битката за титлата.

Това е десета поредна победа в първенството за неаполитанците, които дръпнаха с 4 т. на върха пред преследвача Ювентус. Юве обаче е с мач по-малко, тъй като двубоят им от този кръг срещу Аталанта беше отложен.

Хосе Мария Кайехон откри срещу Каляри в 29-ата минута, а в края на полувремето Дрис Мертенс направи 2:0.

В 61-ата минута Марек Хамшик подсигури победата с гол за 3:0 от границата на наказателното поле, а до края се разписаха още Лоренцо Инсиние от дузпа и Марио Руи от перфектен пряк свободен удар.

Така 12 кръга преди края Наполи продължава да удържа аванса си пред хегемона в Италия Ювентус и да гони първа титла от близо 30 години насам.