Уест Хем с класика над Хъл

Анди Керъл вкара първия гол за лондончани.

Уест Хeм спечели с 3:0 у дома срещу застрашения от изпадане Хъл Сити в мач от 22-ия кръг на английското първенство. Голове след почивката на Анди Керъл, Морган Амалфитано и Стюърт Даунинг прекъснаха серията от четири поредни мача без победа за лондончани във Висшата лига.

През първата част "чуковете" играха по-слабо, а Хъл пропусна да поведе в резултата чрез Соне Алуко, а малко преди почивката удар на Енер Валенсия срещна гредата на вратата на гостите. В началото на второто полувреме Валенсия центрира към наказателното поле, вратарят Алън Макгрегър изби топката и тя достигна до Анди Керъл, който даде аванс в полза на Уест Хeм.

В 69-ата минута отново Валенсия асистира на резервата Амалфитано за второто попадение за домакините. Даунинг оформи класическата победа за столичани в 73-ата минута. Малко преди края гредата спаси Хъл Сити от ново попадение след удар на Кевин Нолан. Уест Хeм е на седмо място в класирането с актив от 36 точки. Хъл Сити е на 18-а позиция с едва 19 точки.