Кошмарът за Челси продължава след зауба на "Гудисън"

Нейсмит бе героят за Евертън.

Кошмарът за Челси през новия сезон продължава, след като шампионите записаха третата си загуба в първите пет кръга на първенството. Лондончани си тръгнаха сломени с 1:3 при гостуването си на Евертън на "Гудисън Парк".

Стивън Нейсмит отбеляза хеттрик, за да хвърли в екстаз публиката на домакините.

Интересно е, че шотландският национал влезе като резерва на мястото на контузилия се Мухамед Бешич и откри резултата с гол в 17-та минута, след като засече остро центриране на Брендън Галоуей.

В 21-та минута отново Нейсмит се разписа с удар извън наказателното поле. Неманя Матич обаче намали изоставането на шампионите с много красиво попадение в 36-та минута и така завърши полувремето.

След почивката гостите се опитаха да търсят изравнителен гол, но не затрудниха особено Тим Хауърд. Десетина минути преди края Нейсмит фиксира хеттрика си с диагонален удар между краката на Бегович.