Резултатите днес: Бразилия и Белгия взеха тежки битки, предстои голямо дерби

Бразилците се намират в страхотна серия от 14 поредни мача без загуба (10 победи и 4 равенства). Снимка: Getty Images

Дерби между Бразилия и Белгия на 1/4-финал - това е резултатът след днешните двубои от Световното първенство.

Голямото дерби в следващата фаза ще се изиграе на 6 юли и стана факт, след като бразилци и белгийци спечелиха тежки битки над непримирими противници.

Бразилия победи с 2:0 Мексико с голове на Неймар и Роберто Фирмино след почивката. През първото полувреме "селесао" имаше доста проблеми, а мексиканците показаха силните си страни и през първия половин час даже доминираха.

По-добрият тим през втората част обаче категорично беше бразилският и така Мексико отпадна на осминафиналната фаза за седми пореден път.

В другия осминафинал Белгия имаше огромни проблеми срещу вдъхновен тим на Япония, който беше на крачка да хвърли бомбата.

"Самураите" дръпнаха светкавично с 2:0 в началото на второто полувреме, но Белгия се върна в мача след щастлив гол на Вертонген и грешка на вратаря Кавашима. Скоро резервата Маруан Фелайни изравни и изглеждаше, че отново ще наблюдаваме продължения.

В последната минута на добавеното време обаче друга резерва - Насер Шадли - завърши перфектна контраатака и прати Белгия напред.

Ето резултатите и голмайсторите от днес:

17:00 ч. Бразилия - Мексико 2:0

51' - 1:0, Неймар
88' - 2:0, Фирмино

21:00 ч. Белгия - Япония 3:2

48' - 0:1, Генки Харагучи

52' - 0:2, Такаши Инуи

70' - 1:2, Ян Вертонген

74' - 2:2, Маруан Фелайни

90'+4 - 3:2, Насер Шадли