Жиру спаси летаргичния Арсенал в последните секунди

Домакините доминираха през цялото време. Снимка: getty
Домакините доминираха през цялото време.

Манчестър Юнайтед и Арсенал завършиха 1:1 в дербито на 12-я кръг на Висшата лига. Домакините доминираха през цялото време и заслужаваха повече победата, но гол в последните секунди на влезлия като резерва Оливие Жиру донесе точката за „топчиите“.

Домакините затегнаха обръча пред наказателното на противника още от първите секунди, а Хуан Мата отправи опасен изстрел от пряк свободен удар, но не намери рамките на вратата на Петър Чех.

До 20-ата минута Санчес и Погба сътвориха по една опасна ситуация за отборите си, но и в двата случая страничният рефер сигнализира за засада.

Най-спорната ситуация дойде в 35-ата минута, когато Антонио Валенсия мина между двама играчи на „артилеристите“ и нахлу в наказателното поле, а Начо Монреал го събори на земята при единоборството помежду им. Съдията Андре Маринър обаче не посочи бялата точка, преценявайки, че играчът на „червените дяволи“ е паднал твърде лесно.

Секунди по-късно Мата отправи отличен удар от границите на наказателното, но Чех плонжира и изби със сетни усилия. В края на полувремето отново чешкия страж трябваше да спасява своите, след съотборниците му опитаха да преодолеят пресата на противника с пасове, но изгубиха топката в опасна зона.

Юнайтед започна второто полувреме така, както завърши първото – с дълбока преса и създавайки неприятности за отбраната на Арсенал.

Гостите от своя страна сякаш нямаха идея как да преодолеят отлично представящата се отбрана на Жозе Моуриньо и след час игра още не представляваха заплаха.

В 69-ата минута неизбежното се случи Ерера настигна топка на аут линията и извади назад към точката за изпълнение на дузпа, където Хуан Мата засече и най-накрая преодоля Петър Чех.

Попадението отвори мача и принуди Венгер да вкара в игра Оливие Жиру, който в 89-ата минута надскочи всички в наказателното поле и засече с глава центриране на Чембърлейн, за да донесе равенството.