Арсенал е настроен Венгер да си ходи: 5 извода след поражението от Ливърпул

Ливърпул спечели дербито на кръга във Висшата лига след 3:1 срещу Арсенал. Попаденията за мърсисайдци реализираха Роберто Фирмино, Садио Мане и Джорджиньо Вайналдум, докато Дани Уелбек отбеляза за Арсенал.

Най-голямата победа за домакините обаче е, че до такава степен обезличиха съперника, че срещата през повечето време приличаше на всичко друго, но не и на дерби.

В играта на „артилеристите“ нямаше страст, с каквато трябва да се влезе в толкова важен за феновете мач. Напротив, виждаше се страх, който доведе до това „топчиите“ да не приличат на себе си.

През първото полувреме футболистите на Арсенал действаха хаотично, без самочувствие и без каквато и да било идея. Освен това, Алексис Санчес бе на резервната скамейка, което бе още един сигнал, че в „кухнята“ на отбора има нещо нередно.

Близки хора до клуба споделят, че почти сигурно Арсен Венгер няма да поднови договора си след края на сезона, а видяното днес само може да потвърди слуховете.

В съвсем друго настроение бе Ливърпул, който действаше ефективно и държеше отбраната на съперника под напрежение през по-голямата част от времето, като дори можеше да спечели 3-те точки с много по-изразителен резултат.

„Червените“ използваха максимално добре празните пространства, доминираха, а след почивката сами бяха виновни, че вдъхнаха малко повече увереност на Арсенал. Най-логичното нещо обаче се случи и феновете на Ливърпул останаха доволни.

В галерията може да видите 5 извода, които можем да си направим след Ливърпул-Арсенал 3:1.