Лудогорец не затрудни Реал

Лудогорец загуби с 0:4 гостуването си на европейския шампион Реал в Мадрид и остана на последно място в своята група В с 4 точки от 6 мача. От своя страна Кристиано Роналдо и компания финишираха на първо място в групата с пълен актив от 18 точки и продължават на осминафиналите в Шампионската лига.

Белия балет поведе с гол на Кристиано Роналдо от дузпа, свирена за игра с ръка на Марселиньо, който получи и червен картон за глупавата си постъпка. Първото попадение падна в 20 минута, а 18 минути по-късно уелският национал вкара втория гол за домакините след удар с глава като топката се отклони от гредата преди да влезе във вратата. Бейл получи топката от Тони Кроос и при скока се справи с Михаил Александров.

Преди това, в 23 минута, Кроос стреля опасно, Стоянов изби в гредата, Кристиано Роналдо пробва добавка, но съдията маркира засада на нападателите на Реал.

В началото на второто полувреме двата отбора си размениха по едно опасно положение. Първо Бейл излезе сам срещу Владо Стоянов, стреля ниско, но вратарят изби в ъглов. Това стана 7 минути след подновяването на играта, а само 6 минути по-късно Дяков отправи опасен удар към вратата на Кейлор Навас, който с мъка изби топката.

Третият гол за Реал беше дело на Арбелоа, който се възползва от умората, налегнала защитата на Лудогорец в края на мача и вкара в 79 минута. Арбелоа получи топката след ъглов удар и стреля от близко разстояние, вратарят на Лудогорец Владо Стоянов стигна до топката, но зад голлинията.

Две минути преди края на редовното време сред голмайсторите попадна и резервата Медран - младокът стреля с левия крак и след рикошет от крака на Анисе, топката мина под гредата и влезе в мрежата. Медран влезе на мястото на Бейл в 83 минута и се оказа, че успешно може да поддържа високото темпо в нападението на Реал.

Домакините контролираха хода на играта през целия мач, постоянно атакуваха вратата на Стоянов, а в 73 минута Арбелоа засече центриране с глава, но удари греда. Пет минути по-рано Хавиер Ернандес също отправи опасен удар, но Стоянов спаси.

За Реал това беше рекордна 19-а поредна победа във всички турнири, в които участва испанският гранд.

В другия мач от групата Ливърпул стигна до 1:1 у дома срещу Базел и с тази една точка си осигури участие в Лига Европа през пролетта, тъй като завърши с 5 точки, а Базел събра 7 и се класира напред заедно с Реал.