Барселона, Реал Мадрид, Ювентус, Интер, Милан, Байерн Мюнхен, Челси, Юнайтед, Сити, Ливърпул, Арсенал, Пари Сен Жермен...
Всеки знае кои са големите риби в европейския футбол.
Никой не е застрахован от кризи и сътресения, включително и изброените богоизбрани, но с финансовата мощ зад гърба си и влиянието като институции, което си извоюваха през годините, те са постоянни величини.
И са най-яркото потвърждение, че формата е временна, а класата - вечна.
С техните ресурси е лесно - би контрирал някой и донякъде би бил прав, но дори и във футбола не всичко е пари, въпреки че рано или късно се опира до тях. Неизбежно е.
На първо място обаче е стратегията на тези клубове. Най-общо казано - поставят се цели и се следва модел за постигането им.
Понякога в отборите има специални отдели, които се занимават с това, а когато Ливърпул назначи Дамиен Комоли през есента на 2010-а, назова длъжността му "стратегически директор".
Французинът бе направил впечатление с работата си в Арсенал и Тотнъм и въпреки че не се задържа дълго на "Анфийлд", бе човекът, който имаше основна заслуга за привличането на Луис Суарес.
По негово време в Тотнъм пък бяха купени Гарет Бейл, Димитър Бербатов и Лука Модрич, а клубът от северен Лондон тръгна рязко нагоре.
Нормално е да изпитва сантименти към "шпорите", но Комоли твърди, че те са най-бързо и правилно развиващият се отбор в Европа през последните 10-15 години.
Роденият в Безие специалист отчита и своя принос за това, но посочва като главен виновник за възраждането Даниел Леви.
За президента на Тотнъм се носят легенди във футболния свят, а даже сър Алекс Фъргюсън му посвещава няколко страници в автобиографията си.
Наред с останалото той има и славата на най-безкомпромисния търговец на Острова.
"Леви никога не повишава глас и никога не се ядосва. Само посочва цената, която го устройва и в крайна сметка последната дума винаги е негова", казва Комоли.
Затова не се учудвайте, че Реал плати 89 млн. паунда за Гарет Бейл, а чистата печалба за лондончани от уелсеца беше 79 млн.
Леви е представителната фигура и лицето на Тотнъм, но малцина знаят, че над него има друг.
Бизнесменът от Есекс управлява клуба в качеството си на мениджмънт директор на ENIC International Ltd. - инвестиционна компания в областта на спорта, развлеченията и медийна група, която притежава 85.55 процента от Тотнъм.
70.6 процента от ENIC пък е притежание на Джо Люис, който е фактическият собственик на "шпорите".
Макар че предпочита да седи в сянка, 79-годишният бизнесмен е огромна фигура в света на парите.
Той е на шесто място в класацията на най-богатите британци, а със състояние от 8.2 млрд. долара се нарежда на 277-а позиция сред най-заможните хора на планетата според Forbes.
Люис произхожда от еврейско семейство. Роден е в източен Лондон и израства на втория етаж над един от най-известните пъбове на "Роман Роуд" през 30-те и 40-те години на миналия век.
Той напуска училище на 15 и се захваща да помага в семейната закусвалня. Когато поема бизнеса в свои ръце, го разширява с продажба на луксозни стоки на американските туристи.
В едно от заведенията собственост на Люис първата си работа получава Робърт Иън Ърл - основател и изпълнителене диркетор на Планета Холивуд Интернешънъл и председател на Планета Холивуд курорт и казино в Лас Вегас, Невада.
През 1979 г. Джо продава бизнеса си и започва да търгува с валута, а по-късно, когато състоянието му вече е огромно, се мести на Бахамите, където е данъчен изгнаник и до днес.
През септември 1992 г. Люис си партнира със Сорос в аферата, която по-късно ще бъде наречена "Черната сряда".
Спекулантите принуждават британското правителство да изтегли валутата си от Европейския механизъм за валутния курс (ERM) и сриват лирата.
Quantum Fund на Джордж Сорос (и Люис) започва масирана разпродажба на паунда във вторник, 15 септември, а до вечерта на следващия ден двамата прибират по над 2 милиарда чиста печалба.
Така десетилетия наред собственикът на Тотнъм превръща в несметно богатство всичко, до което се докосне.
Люис купува клуба през февруари 2001 г. от сър Алън Шугър за... 22 млн. А преди две години обяви, че е готов да се раздели с него срещу 1 млрд.
И сумата е обяснима, тъй като само новият стадион на лондончани се очаква да погълне над 400 млн.
Съоръжението трябва да е готово за сезон 2018/19 и ще разполага с капацитет от 61 хиляди места.
С новия стадион се очаква да започне нова ера в клуба от северен Лондон, но докато проектът бъде завършен окончателно, стратегията предвижда атаките към върха на Премиършип да не спират.
С това, което виждаме от Тонтъм като играчи, футбол и организация, просто няма как да не дойдат и успехите.
Няма причина да не вярваме на Комоли, който отлично знае на какво са способни Даниел Леви и Джо Люис.
Яхтата на Люис "Aviva" във водите на Темза край Тауър Бридж