VAR е най-добрият играч на Тотнъм, Челси взе дербито

Гол на Юнайтед бе отменен заради засада.

"VAR е най-добре представящият се от Тотнъм", бе шегата в социалните мрежи след поредната грешна стъпка на "шпорите" във Висшата лига - 1:1 у дома с Шефийлд Юнайтед. Гол на новаците в елита бе отменен, но въпреки това успяха да вземат точка от финалиста в Шампионската лига.

Хьон-Мин Сон откри резултата през второто полувреме, но гостите стигнаха до изравняване 12 минути преди края след попадение на Джордж Балдок.

Малко преди изравняването попадение на Шефийлд Юнайтед бе отменено заради засада. След поредния разочароващ резултат "шпорите" са 12-и в класирането. Шефийлд Юнайтед пък се представя доста над очакванията, като в момента е пети.

По-рано през деня Челси записа шеста поредна победа в първенството и временно се изкачи на второ място в класирането. Тимът на Франк Лампард спечели с 2:0 лондонското дерби с Кристъл Палас.

Тами Ейбрахам отбеляза десетия си гол в шампионата от началото на сезона, след като откри резултата в 52-рата минута. Кристиан Пулишич също продължи добрата си форма. Американецът се разписа в 79-ата минута и подсигури успеха на "сините".