Извънземен Ливърпул вкара 6 и излезе начело

Отборът на Ливърпул продължи с изключителното си представяне през този сезон и записа успех с 6:1 над гостуващия Уотфорд в двубой от 11-ия кръг. Така "червените" излязоха начело във временното класиране с точка аванс пред Челси и ще бъдат на първото място поне две седмици, тъй като следва пауза в шампионата заради националните отбори.

Домакините изиграха страхотно първо полувреме, в което създадоха дузина положения и реализираха три гола. Коутиньо, Фирмино и Лейва пропуснаха чудесни възможности, като Ауерелио Гомеш също се намеси много добре на няколко пъти. В 27-ата минута Мане откри резултата след много хубав удар с глава, дошъл след центриране на Лалана. Три минути след това Коутиньо удвои, след като получи от Фирмино, пое много добре, с което елиминира бранителите и стреля от 20-ина метра - 2:0.

В 33-ата минута тревогите за "стършелите" станаха още по-големи, тъй като Гомеш получи контузия и бе заменен от Костел Пантилимон. Десет минути след това румънецът извади топката от вратата си. Всичко започна от начален удар на Кариус, който намери Фирмино в центъра на терена. Бразилецът свали към своя сънародник Коутиньо, който продължи към Лалана отдясно. Английският национал центрира към Джан, който засече с глава - 3:0.

"Червеното" шоу продължи и след почивката. В 57-ата минута Роберто Фирмино покачи на 4:0, след като засече отблизо остро подаване по земя на Лалана. Три минути след това Мане закръгли на 5:0 с втория си гол в мача. Фирмино демонстрира техника в наказателното поле, справи се с Холебас и намери сенегалеца, който простреля Пантилимон от границата на малкото наказателно поле.

Едва при този резултат гостите погледнаха по-смело към вратата на Лорис Кариус, който на три пъти се намесваше решаващо. Отбраната на Ливърпул обаче отново показа слабости и мърсисайдци не успяха да запазят чиста мрежа за пореден път. В 75-ата минута Дарил Янмаат намали с удар от границата на наказателното поле, вкарвайки първия си гол за Уотфорд.

В 79-ата минута удар на Стъридж срещна гредата, а малко по-късно нападателят, който се появи като резерва, пропусна нова добра възможност, стреляйки в ръцете на Пантилимон. В 89-ата минута нов удар на Стъридж бе отклонен в гредата от стража на Уотфорд. В добавеното време Пантилимон отново отрази шут на английския национал, след което обаче Вайналдум направи добавка, оформяйки крайния резултат - 6:1.