ПСЖ отнесе срамен разгром във Франция, титлата се отлага

Хуан Бернат остави ПСЖ с човек по-малко още в 36-ата минута и през втората част Лил се подигра с шампионите Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен отнесе срамно 1:5 от Лил в Лига 1 и отложи подпечатването на поредната си титла на Франция.

Парижани се нуждаеха само от точка в гостуването на втория в класирането, за да отворят шампанското, но останаха с човек по-малко в 36-ата минута и през втората част отнесоха 4 гола от съперника.

И началото не беше никак добро за ПСЖ с автогол на Тома Мюние още в 7-ата минута. Само 4 минути по-късно обаче Хуан Бернат изравни след отличен пробив на Мбапе отдясно.

В 36-ата минута именно Бернат беше изгонен с директен червен картон за задържане на откъсващия се Никола Пепе.

В началото на второто полувреме Тино Керер записа голям пропуск за шампионите, но после домакините поеха нещата в свои ръце и Никола Пепе направи 2:1 за Лил в 52-ата минута.

В 65-ата Жонатан Бамба получи зад защитата и разстреля Ареола в близкия ъгъл за 3:1. Малко по-късно Габриел засече с глава центриране от фаул за 4:1, а в 84-ата минута Жозе Фонте също с глава направи успеха на Лил още по-убедителен.

Въпреки поражението, ПСЖ продължава да води в класирането с цели 17 т. пред Лил и осигуряването на титлата е единствено въпрос на време.