Лукаку отново спаси Юнайтед, пестелив Сити взе своето

Отборът на Манчестър Юнайтед бе на път да пропусне отлична възможност да измести Арсенал от топ 4 на Висшата лига, но в крайна сметка стигна до инфарктно 3:2 у дома срещу борещия се за оцеляване отбор на Саутхемптън в мач от 29-ия кръг.

Отново два гола, както беше и през седмицата срещу Кристъл Палас, отбеляза Ромелу Лукаку. Белгийският национал дари трите точки на "дяволите", които вече са четвърти - с два пункта пред Арсенал.

Изненадващо, първото полувреме приключи при резултат 0:1, след като Валери откри за "светците" в 26-ата минута.

След почивката обаче Юнайтед обърна набързо с попадения Перейра и Лукаку съответно в 54-тата и 59-ата минути.

Уорд-Прауз обаче изравни четвърт час преди края и мачът вървеше към равенство, но Лукаку вкара победния гол в 89-ата минута.

В продължението домакините получиха правото да изпълнят дузпа, но Погба пропиля наказателния удар, за да направи успеха по-изразителен.

Шампионът Манчестър Сити стигна до пестеливо 1:0 в своя полза при тежкото си гостуване на Борнемут и постави под напрежение Ливърпул преди утрешното мърсисайдско дерби на "червените" с Евертън.

Eдинственото попадение в мача бе дело на Риад Марез. Алжирецът влезе в игра в края на първото полувреме на мястото на контузилия се Кевин Де Бройне, а в 55-ата минута се разписа. Отборът на Гуардиола имаше тотално преимущество през целия мач, но не създаде много голови положения.

Това бе втора поредна победа с 1:0 за "гражданите" след тази в междинния кръг срещу Уест Хем.