Юнайтед записа победа в първия мач без Златан

Най-лошите прогнози се потвърди и скъсани коленни връзки вадят Златан Ибрахимович от игра до края на сезона. Манчестър Юнайтед обаче започна с успех в първия си двубой в отсъствието на шведа и се наложи с 2:0 при гостуването си на Бърнли.

Така "червените дяволи" се приближиха само на точка от четвъртата позиция, където е градският съперник Сити. Двата манчестърски тима се срещат в градско дерби на "Етихад", което може да изиграе ключова роля за крайното класиране.

Иначе Юнайтед взе безпроблемна победа на "Търф Моор" и си реши двубоя още преди почивката. Рууни и Фелаини пропуснаха добри възможности, за да се стигне до 21-та минута, когато гостите организираха скоростна контраатака.

Марсиал пробяга около 40 метра, след което си размени подавания с Ерера, който му върна много добре и французинът пусна топката покрай Хийтън, давайки аванс на "червените дяволи".

Шест минути преди почивката Манчестър Юнайтед удвои аванса си след нова серия от грешки в защитата на Бърнли. Брейди подари топката на Погба, който намери Марсиал в наказателното поле. Хийтън блокира удара му, но топката стигна до Рууни, който от малък ъгъл да я провре между краката на Кийн - 0:2.

През втората част гостите имаха още няколко положения, но резултатът остана непроменен.