Жиру донесе победата на Челси в луд мач на Южния бряг

Челси спечели луд мач от Висшата лига в Саутхемптън, обръщайки домакините от 0:2. Два гола на Оливие Жиру и един на Еден Азар осигуриха трите точки на лондончани срещу съперника от Южния бряг, който се бори за оцеляване.

"Светците" изиграха много силно първо полувреме и на почивката водеха с 1:0. В 21-вата минута Хьойберг изведе много добре Бертранд по левия фланг. Бранителят преодоля Аспиликуета и пусна топката към Тадич, който просто трябваше да намери вратата - 1:0.

В 60-ата минута дебютантът Беднарек вкара втори гол за "светците". Уорд-Праус центрира добре от фаул, а полякът засече от въздуха на далечната греда.

Десет минути след това Оливие Жиру, който се появи на мястото на Алваро Мората, вкара първия си гол за Челси в Премиър лийг, след като засече с глава центриране на Алонсо отляво - 2:1.

Това попадение даде импулс на шампионите, които натиснаха и само пет минути след това Еден Азар изравни резултата. Вилиан изостри една продължителна атака на гостите, проби отляво и центрира по земя, където белгиецът засече и прати топката в ъгъла за 2:2.

След още само три минути обратът стана пълен, като отново герой за Челси бе Жиру. Лондончани изпълниха късо. Азар центрира, а Аспиликуета и Кейхил играха последователно с глава, блокирайки опитите на бранителите на Саутхемптън да изчистят. Топката стигна до Жиру, който стреля по земя през купа от тела за 2:3.