Германия изкопчи равенство срещу Дания

Германия се добра до късен гол в Брьондби.

Германия се добра до равенство 1:1 при гостуването си на Дания в контролна среща след късно попадение.

Джошуа Кимих бе точен за Бундестима, който се представи в доста експериментален състав в Брьондби.

В 18-та минута домакините стигнаха до откриване на резултата. Антонио Рюдигер подари топката на Кристиан Ериксен, който с мощен удар от границата на наказателното поле отбеляза за 1:0.

След това гостите се активизираха и имаха няколко възможности пред противниковата врата, а най-добрата от тях бе в 32-та минута, когато удар на Леон Горетцка бе спасен виртуозно от вратаря.

Двата отбороха пропуснаха добри положения през втората част, а малко преди края Кимих с акробатично изпълнение успя да възстанови равенството за крайното 1:1.

Следващият мач на Германия е световната квалификация със Сан Марино на 10 юни. За Дания пък предстои гостуване на Казахстан.

Украйна допусна изненадваща загуба с 0:1 от Малта в контролна среща, играна в Грац, Австрия. Играчите на селекционера Андрий Шевченко разочароваха с представянето си и така и не успяха да поразят вратата на съперника.

Единственото попадение в мача падна в 14-та минута. Тогава играчите на Малта изпълниха корнер и след заучено положение топката бе центрирана в наказателното поле, където Зак Мускат отблизо бе точен с глава.