Юнайтед изпревари Сити

Астън Вила е любимата жертва на Уейн Руни.

Манчестър Юнайтед излезе на трето място във Висшата лига, след като победи с 3:1 Астън Вила у дома. „Червените дяволи" продължават с прекрасната форма у дома, като са спечелили 50 от своите 62 точки на „Олд Трафорд".

Освен всичко друго Юнайтед изпревари шампиона и местен съперник Манчестър Сити, който играе в понеделник. Двата отбора от Манчестър се сблъскват в следващия кръг.

Юнайтед започна силно мача и имаше много положения за гол. В 35-ата минута защитникът на Вила Алън Хътън се контузи, но въпреки това не беше сменен до почивката.

Това беше използвано от Юнайтед и домакините атакуваха постоянно през зоната на накуцващия десен защитник. Именно така падна първия гол в 44-ата минута. Андер Ерера получи топката и с премерен удар я прати в мрежата.

След паузата Юнайтед продължи да доминира. След няколко пропуска на Фелайни и Рууни, домакините вкараха втори гол. Реализира го Уейн Рууни с прекрасен удар от въздуха. Това беше 13-и гол на нападателя в кариерата срещу Вила - няма отбор, на който да е вкарвал повече.

В ответната атака Вила върна едно попадение. След центриране на Джо Коул от корнер, Кристиян Бентеке засече топката с крак във вратата, а вратаря Де Хея не се намеси добре. В добавеното време обаче Ерера оформи крайното 3:1.

При една съдийска топка, Вила не се ориентира добре. Делф загуби и позволи на Руни да изведе Ерера, който вкара за крайното 3:1. 32-а победа на Юнайтед над Вила във Висшата лига, което е рекорд в турнира.

В друг мач Евертън напълно сложи край на надеждите на Саутхемптън за място в Шампионската лига, като го победи с 1:0. Защитникът Фил Джагиелка вкара попадението. То е неговото трето в рамките на сезона - най-резултатната му кампания от 2006/07 насам. Саутхемптън остава на шестото място с 53 точки - на осем от четвъртия Манчестър Сити, който има и мач по-малко.

Куинс Парк Рейнджърс направи огромна крачка нагоре, като победи 4:1 като гост Уест Бромич Албиън. Феноменален гол на Боби Замора, заедно с попадения на Варгас, Остин и Бартън донесоха успеха. За УБА точен беше резервата Аничебе, а Мулумбу бе изгонен за удар в лицето на Джоуи Бартън. За първи път от март 1994 г. Куинс Парк вкара поне 4 гола в един мач от Висшата лига.