Нов провал за Ливърпул на "Анфийлд", "червените" са аут и от ФА Къп

Нова издънка за Ливърпул Снимка: Getty Images
Нова издънка за Ливърпул

Ливърпул загуби от Уувърхемптън с 1:2 домакинството си от четвъртия кръг на ФА Къп и „червените” са аут и от втората домашна купа.

Това е трето поредно поражение за мърсисайдци у дома, след загубите с 2:3 от Суонзи във Висшата лига и с 0:1 от Саутхемптън за Купата на лигата.

Ливърпул остава само с една победа в осемте си мача през 2017 година досега.

Мачът започна по мечтан начин за „вълците”, които поведоха още в първата минута. След центриране от пряк свободен удар Стърман бе пласиран най-добре и с глава прати топката в мрежата на Кариус.

Въпреки постоянния натиск на домакините, малко преди почивката ситуацията стана още по-неприятна за Ливърпул. След нова грешка в защитата и бърза контра на Уувс, Анди Ваймън бе изведен сам срещу Кариус и не сбърка, правейки резултата 2:0.

През втората част натискът на мърсисайдци за засили още повече. Тимът на Юрген Клоп владееше топката в 80% от времето, но голове така и не падаха.

Едва в 86-ата минута, при едно неразбирателство в защитата на гостите, Диво Ориги отблизо.

До края имаше достатъчно положения и пред двете врати за нов гол, който обаче така и не падна. „Вълците” запазиха аванса си и се класираха за петия кръг на надпреварата.

От друга страна, кризата в Ливърпул се задълбочава.

И за да бъдат нещата още по-неприятни, във вторник вечер на „Анфийлд” пристига лидера във Висшата лига Челси. В момента „червените” се намират на четвъртата позиция, на 10 точки от първото място.