Интер не се отказва да преследва Юве, Милан и Наполи пак не победиха

Мчът се игра при затруднени условия и даже началото се отложи с 10 минути заради навооднения терен. Дъждът обаче не спря Интер Снимка: Getty Images

Интер победи Торино като гост с 3:0 в 13-ия кръг на Серия А и продължава да преследва в класирането лидера Ювентус.

Лаутаро Мартинес изведе отбора на Антонио Конте напред с ранен гол, а до почивката Де Врай направи 2:0. През втората част Ромелу Лукаку също се разписа и направи успеха на "нерадзурите" по-убедителен.

Така Интер остава само на точка зад Юве в класирането и стои комфортно на втората позиция. Шампионите запазиха върха след успеха с 3:1 над Аталанта по-рано днес.

В другото дерби на този кръг, намиращите се в криза Милан и Наполи завършиха 1:1 на "Сан Сиро".

Така и двата тима продължават серията си без успех, като за Милан тя е три мача, а за Наполи е шест.

Ървинг Лосано даде преднина на неаполитанците в 25-ата минута с добавка с глава след удар на Инсиние в гредата. Само пет минути по-късно обаче Бонавентура изравни със страхотен удар от границата на пеналта.

В класирането Наполи е на седмо място с 20 т., а Милан е чак 13-и с 14 т.