Швайнщайгер блесна, Юнайтед мина безпроблемно през Уигън

Швайнщайгер сам отбеляза четвъртия гол, а преди това асистира на Фелайни при откриването на резултата Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед не срещна проблеми в четвъртия кръг на ФА Къп и удари гостуващия Уигън с 4:0 на "Олд Трафорд".

Рядко получаващият възможност за изява Бастиан Швайнщайгер блесна с гол и асистенция за Юнайтед, Фелайни, Смолинг и Мхитарян отбелязаха другите голове. "Червените дяволи" излязоха със състав предимно от резерви, като в атака бяха Рууни и Марсиал, подпомагани от Мата и Мхитарян по крилата.

През първото полувреме двата тима бяха равностойни през по-голямата част от времето, но домакините нанесоха своя удар в най-подходящия момент - в 44-ата минута. Тогава Швайнщайгер отправи високо центриране към Фелайни, който натисна прекия си пазач и отблизо с глава откри резултата - 1:0 за Юнайтед.

След почивката Уигън имаше едно положение след лошо избита топка от Ромеро, но вратарят поправи грешката си и спаси. В 57-ата минута домакините убиха интригата с нов гол с глава, този път се разписа Смолинг след центриране на Марсиал.

В 74-ата минута Марсиал и Мхитарян направиха бърза атака, при която арменецът засече отблизо подаването на съотборника си за 3:0. Десетина минути преди края се разписа и Швайнщайгер, който направи ножичен удар в наказателното поле и фиксира крайното 4:0.

Така Юнайтед се класира на осминафинал за Купата и вече очаква следващия си съперник.