Порто върна времето към 1987 г. и удари Байерн

Рикардо Куарежма вкара два гола и даде тон за голямата вечер на Порто.
Мануел Нойер поваля Джаксон Мартинес още в третата минута за дузпата, от която домакините поведоха.

Порто припомни славната нощ от 1987 г. и удари пак Байерн - 3:1 в първи четвъртфинал в Шампионската лига. Преди 28 години финалът остава паметен с гола с петичка на Рабах Маджер, а в сряда героите бяха Рикардо Куарежма и един невъзможен за спиране колумбийски валяк на име Джаксон Мартинес.

Той открадна топката от Чаби Алонсо още в третата минута и преодоля вратаря Мануел Нойер, който го събори. Дузпа, но и само жълт картон на стража, въпреки че домакините искаха изгонване.

Куарежма вкара хладнокръвно и съвсем опъна нервите на баварците, пристигнали в Португалия без поне 7 основни играчи, които са контузени.

Куарежма използва груба грешка на Данте в 10-ата минута и удвои, а мачът опасно взе да се изплъзва от ръцете на гостите, сочени за твърд фаворит.

Но отборът на Пеп Гуардиола реагира и взе владеенето на топката, което в края на двубоя стигна 61:39 процента в полза на Байерн. Тиаго Алкантара намали - 1:2, с което нещата сякаш се наместиха.

Порто обаче не бе приключил. Мартинес заби трети гол, а до края имаше и още едно отлично положение.

Байерн никога не се е класирал в евротурнирите, след като е губил с повече от един гол навън в първия мач.  А за това какви са шансовете на баварците говори и фактът, че от 178 случая, в които първият двубой е завършвал 3:1 за домакина, само в 3 съперникът е обръщал нещата в реванша в цялата история на турнирите.

"Имаме 6 дни за реакция - каза угрижен Гуардиола. - Отпадане на този етап ще е трагедия."