Интер направи дубъл в Италия

Диего Милито приближи с още една крачка Интер към требъла Снимка: getty images/guliver photos
Диего Милито приближи с още една крачка Интер към требъла

Аржентинецът Диего Милито е новият герой на Интер. Година след като бе привлечен от друг италиански тим - Дженоа нападателят донесе с попаденията си две от възможните три отличия за „нерадзурите". Преди десет дни Диего отбеляза единственото попадение за Интер срещу Рома във финала за Купата на Италия. Това бе първияг трофей вдигнат от играчите на Жозе Моуриньо през тази година.

Милито отново бе единствен голмайстор за „нерадзурите". Той се разписа в 57-та минута на последния шампионатен мач от серия А за сезона и подпечата титлата. Така съставът, воден от португалския треньор Жозе Моуриньо е на крачка от постигането на требъл. Последното възможно отличие, за което Милито и съотборниците му ще се борят е от Шампионската лига. Финалът срещу Байерн (Мюнхен) е на 22 май в Мадрид.

Голът на Милито в Сиена уби надеждите на Рома за чудо на финала на първенството. Римляните свършиха своето срещу Киево още през първите 45 минути. С попадения на Мирко Вучинич и Даниеле де Роси „вълците" спокойно изчакваха новините от Сиена. Минималният успех на „нерадзурите" остави състава на Клаудио Раниери втори в класирането, на две точки от първото Скудето след 2001 г.

Титлата на Интер е пета поредна в Серия А, с което „нерадзурите" станаха третият тим записал подобно постижение в първенството. Преди тях шампиони на Италия в пет поредни години са ставали Про Верчели в периода 1908-1913 година и Ювентус от 1931 до 1935 година.

Битката за последната квота за Шампионската лига от италианското първенство пък бе спечелена от Сампдория. Тимът от Генуа би с 1:0 Наполи като домакин и се завръща в престижната надпревара след 18 години пауза. Успехът им остави другият кандидат за визата - Палермо на пето място в крайното класиране.

Българският нападател Валери Божинов поигра половин час при победата на Парма над Ливорно с 4:1 като влезе в 61-ата минута на мястото на Биабиани, но не успя да отбележи.

От елита през този сезон изпадат Аталанта, Сиена и Ливорно.

Призът за голмайстор спечели нападателят на Удинезе Антонио Ди Натале, който има на сметката си 29 попадения. Наградата за капоканониери, както наричат голмайстор номер 1 на Апенините, е първи за Тото, като със своите 29 гола италианският национал е най-добрия реализатор в калчото в един сезон от 2005/06, когато Лука Тони наниза 31 гола