Фланговете са оръжието на Юнайтед срещу Челси

Сър Алекс ще е доволен и на равенство в дербито с Челси

Преди дербито на Англия Манчестър Юнайтед - Челси "червените дяволи" имат точка преднина на върха и само победата устройва преследващия ги отбор на Анчелоти. "Не съм сигурен,  дали равенството е добър резултат. Имаме нужда да спечелим и точно това ще се опитаме да направим ", заяви босът на сините. В последния си мач Челси отбеляза цели девет гола, като пет от тях в рамките на едно полувреме. По груби сметки това прави по един гол на всеки девет минути.

За да не се убие този голов импулс, "сините" от Лондон ще търсят максимално бързо попадение на "Олд Трафорд", което да постави отбора на Фъргюсън под напрежение. Най- вероятно Карло Анчелоти отново ще заложи на системата 4-3-3 с Дидие Дрогба в центъра, а по фланговете Малуда и Анелка.

На тези трима футболисти италианският специалист ще даде изключителна голяма свобода на действие, разчитайки постоянната смяна на техните места да обърка защитниците на Юнайтед. По традиция в мачовете между двата отбора се оформя персонален двубоймежду Дрогба и Неманя Видич. Африканецът ще се опитва да извади сръбския защитник от обичайната му позиция и с това да отваря свободни пространства за включващите се от втора позиция Малуда, Анелка, а дори и Франк Лампард.

От друга страна свободата на двамата французи по крилата ще зависи много от работата и активността в предни позиции на крайните защитници на Челси Паоло Ферейра и Юрий Жирков. В мача с Астън Вила пет от седемте гола за "сините" дойдоха след страхотни комбинации по левия фланг и именно там Анчелоти ще се опита да натисне отбора на Сър Алекс.

Дербито идва във възможно най-неподходящия момент за Манчестър Юнайтед. Отборът посреща Челси без основния си играч през сезона Рууни, след заслужена загуба от Байерн през седмицата и четири дена преди реванша с германците в Англия.

За разлика от Анчелоти, Фъргюсън би приел добре евентуално равенствот. Отборът му има точка преднина пред Челси, а третият в класирането Арсенал е на цели четири зад тях и няма как да ги изпревари в предстоящия кръг. Затова  шотландецът би заложил на по-търпелива стратегия.

Сър Алекс отново ще заложи на 4-5-1, като на върха на атаката този път ще е Бербатов. За поста зад българина Фъргюсън има две възможности - Джи Сунг Парк и Райън Гигс. Въпреки големия опит на уелсеца в тази мачове, погледа върху играта и уникалния му пас, корейският футболист би бил много по-подходящ сега.

Джон Тери и Алекс не са от най-бързите защитници в Англия,  затова Фъргюсън ще търси скорост именно в тази част на терена. Парк най-добре би използвал коридорите, които Берба ще се опита да му създаде. Друга значима черта на кореца е, че той е еднакво полезен и в атакуващ, и в дефанзивен план и върши много работа на терена. Той вече се е разписвал срещу Челси в мач от лигата - при равенството 1:1 на "Стамфорд Бридж" на 21 август 2008 г.

Онсовна роля в мача за Юнайтед ще имат фланговите играчи. Челси са изключително стабилни в центъра на терена, затова Фергюсън ще се опита да изнесе разиграването на топката към двете крила. Шотландецът знае, че Анчелоти има проблеми с контузени играчи там, а и в последно време голяма част от головете на "червените дяволи" дойдоха именно от тази част на игрището. Важните попадения срещу Милан, Ливърпул и Байерн са резултат от добрата работа по крилата. Най- вероятно срещу Челси там ще действат Валенсия и Нани. Португалецът е в отлична форма и ще създаде доста главоболия на сънародника си Паоло Ферейра, докато отдясно еквадорският футболист показа в мача с Ливърпул, че е готов за важните срещи на отбора си.