Златен Шакири разсипа Юнайтед с два рикошета

Шакири се оказа златната резерва на Юрген Клоп и донесе победата с два гола след почивката Снимка: Getty Images

С два гола на резервата Джердан Шакири Ливърпул удари Манчестър Юнайтед с 3:1 на "Анфийлд" в голямото дерби на английския футбол.

"Мърсисайдци" показаха, че са по-добрият отбор в момента и надиграха експерименталния състав на Жозе Моуриньо, в който Пол Погба беше оставен резерва и така и не се появи в игра.

Домакините имаха и доза късмет при втория и третия си гол, паднали през втората част, но преди това Юнайтед стигна до изравняването благодарение на груба грешка на вратаря Алисон.

Мачът привидно започна равностойно, но постепенно атаките на Ливърпул ставаха все по-опасни.

Топката влезе във вратата първо на домакините при остро центриране на Ашли Йънг, което се превърна в удар. Ромелу Лукаку обаче опита да играе с топката и му беше вдигната засада, затова голът не беше признат.

В 24-ата минута Фабиньо пусна прехвърлящ пас зад защитата, Садио Мане овладя и отблизо разстреля Де Хеа - 1:0 за Ливърпул.

"Мърсисайдци" вече тотално контролираха мача, но в 33-ата минута Юнайтед ненадейно изравни.

При центриране отляво Алисон изпусна топката на крака на Джеси Лингард, който веднага реагира и я прати във вратата за 1:1.

През второто полувреме мачът се беше закучил до влизането в игра на Джердан Шакири в 70-ата минута.

Само три минути по-късно Мане проби по фланга, след два рикошета топката стигна до Шакири, той веднага стреля, последва рикошет в Ашли Йънг и в гредата, за да влезе кълбото във вратата за 2:1.

В 80-ата минута Шакири стреля извън наказателното поле, топката този път се отби в Ерик Баи и отново влезе зад Де Хеа за 3:1.

С победата Ливърпул си върна първото място в класирането и събра 45 т., с една повече от шампиона Манчестър Сити.

Манчестър Юнайтед остава на шесто място само с 26 т. и е на цели 11 от топ 4.