5 извода след Челси – Ливърпул

Челси и Ливърпул дадоха началото на 5-ия кръг във Висшата лига, а продукцията, която изнесоха, беше повече от впечатляваща, поне за феновете на „червените“, които триумфираха на „Стамфорд Бридж“ с 2:1.

Тактиката на Клоп проработи, тимът му беше по-настоятелен, доминираше средната линия през първото полувреме и даже накара Н‘Голо Канте да бледнее. Нещо, което беше напълно немислимо през миналия сезон.

Джордан Хендерсън пък смълча сините трибуни с феноменален гол, който беше достатъчен, за да донесе победата и само потвърди тенденцията, че в тима има самочувствие, увереност и настроение, а когото през втората част Челси притисна, гостите направиха нужните смени, за да си осигурят 3-те точки.

Антонио Конте претърпя първа загуба като мениджър на Челси и сега тимът му има 10 точки във временното класиране, колкото и момчетата на Клоп.

Наставникът на лондончани определено ще трябва да си извади поуки, защото ако изключим неориентираната защита при първия гол, който неговите получиха, и брилянтното попадение на капитана на Ливърпул, вина за загубата има и той заради закъснелите си решения.

В галерията може да видите 5 извода, които си направихме след петъчното дерби.