Толкова ли е голяма разликата между тях? 5 извода след Реал - Барса за Суперкупата

Това Ел Класико беше безмилостно.

Реал Мадрид мина през Барселона на „Сантяго Бернабеу" и с почти рутинна победа с 2:0 спечели Суперкупата на Испания.

Два гола през първото полувреме на Марко Асенсио и Карим Бензема бяха достатъчни на Реал (предвид и победата им с 3:1 в първия мач), а Барселона не приличаше на нищо през първото полувреме.

Наистина каталунците изиграха по-силна втора част и с малко повече късмет можеха да вкарат поне един-два гола, но те нямаше да променят кой знае какво при общ резултат 5:1.

Просто „кралете" си решиха мача много рано и можеха да си позволят да пестят сили за предстоящия сезон - да, става дума за пестене на сили в Ел Класико срещу вечния съперник в директен мач за трофей. Толкова голям е този Реал.

В мача разликата между двата отбора изглеждаше огромна, но такава ли е наистина и можем ли да си позволим да отпишем Барселона за този сезон още отсега?

Вижте в галерията пет неща, които научихме след тазгодишната Суперкупа на Испания.