Манчестър Юн. си осигури четвъртфинал с Арсенал

Андер Ерера даде тон на обрата на "Дийпдейл".

Двубой Манчестър Юн. - Арсенал ще определи единия от полуфиналистите в турнира за ФА къп. След като в неделя лондончани се справиха с Мидълзбро, в понеделник вечерта Юнайтед си тръгна с 3:1 като гост на Претсън на "Дийпдейл".

След нулево първо полувреме, през второто паднаха цели четири гола, а "червените дяволи" трябваше да догонват.

В 48-та минута Скот Леърд шутира, а топката се отклони от Антонио Валенсия и влетя неспасяемо във вратата на Давид де Хеа.

Гостите натиснаха за изравняване и то стана факт в 65-та минута, когато се разписа Андер Ерера, а футболистите на Престън претендираха за засада.

В 73-та минута Фелаини добави след свой удар с глава, който първоначално бе отбит от вратаря, а третият гол за гостите бе реализиран от Уейн Рууни от дузпа.

Така Юнайтед продължава напред, където ще срещне Арсенал.