Милан съсипа Рома с гол в края на добавеното време (видео)

Игуаин даде страхотен пас за гола на "росонерите" в последните секунди.

Милан постигна първата си победа за новия сезон Серия "А", след като надигра Рома с 2:1 в домакинството си от 3-ия кръг на "Сан Сиро".

"Росонерите" стигнаха до успеха с гол в последната минута на добавеното време. Така те успяха да зарадват тифозите си след като миналата седмица изпуснаха преднина от 2:0 при гостуването си на Наполи и допуснаха пълен обрат.

Голяма роля в срещата имаше и системата ВАР, заради която бяха отменени два гола на Гонсало Игуаин за Милан и на Стивън Нзонзи за гостите. И в двата случая обаче съдията взе правилните решения, тъй като аржентинецът бе в засада, а французинът игра с ръка при своето попадение.

Първият гол падна в 40-ата минута. Родригес бе изведен в наказателното поле и успя да овладее топката на аутлинията. След това швейцарецът се обърна и центрира успоредно на голлинията към Франк Кесие на далечната греда, който отблизо вкара за 1:0.

В 60-ата минута при едно центриране от корнер първо Донарума не изби добре топката, която попадна в противников играч, последва разбъркване в наказателното поле и накрая Федерико Фасио бе най-съобразителен да стреля във вратата за 1:1.

В 95-ата минута Рома сбърка при изнасянето на топката, Калабрия отне и подаде на Игуаин, който с прекрасен пас разсече защитата на римляните и намери Кутроне на стрелкова позиция в пеналта, а той не сгреши за крайното 2:1.