Интер отново оглави Серия А

Ромелу Лукаку и Лаутаро Мартинес отново се разписаха, което донесе победата на Интер Снимка: Getty Images

Интер победи Бреша като гост с 2:1 в междинния кръг на Серия А и отново застана начело в класирането.

"Нерадзурите" успяха да запишат още една важна победа в гостуване този сезон, макар че намиращият се в зоната на изпадащите съперник им създаде доста проблеми.

Лаутаро Мартинес откри резултата в 23-ата минута, като при удара му помогна и рикошет в играч на Бреша.

След почивката звездата на домакините Марио Балотели накара Самир Ханданович да се намесва. В 63-ата минута Ромелу Лукаку удвои след мощен самостоятелен пробив и диагонален изстрел от дъгата на наказателното поле - 2:0 за "нерадзурите".

10 минути по-късно Балотели направи невероятен пропуск, като първо Ханданович спаси удара му с глава, а после нападателят от воле на метър от вратата прати топката в небесата.

Малко след това Бреша все пак намали с нещастен автогол на Милан Шкриняр. Ханданович спаси удар отблизо на Бисоли, но топката се удари в Шкриняр и влезе за 1:2.

Финалният натиск на домакините доведе до напрежение пред Ханданович в добавеното време, но до изравняване не се стигна.

Така Интер събра 25 т. от 10 мача и води с 2 на шампиона Ювентус. "Старата госпожа" обаче ще си върне първата позиция, ако победи Дженоа у дома утре.