Класически Реал гледа към полуфиналите

Роналдо поведе Реал към категоричния успех

Реал Мадрид си направи живота лесен преди реванша с Галатасарай от четвъртфиналите на Шампионската лига след класика над Дидие Дрогба и компания на "Бернабеу".

Кристиано Роналдо поведе "кралете" с попадение още в 9-та минута, а след него Карим Бензема удвои аванса на Реал още преди да е изминал и половин час от първия съдийски сигнал. Гонсало Игуаин фиксира крайното 3:0 около четвърт час преди края на редовното време.

Двубоят завърши с приятелска прегръдка между наставниците Жозе Моуриньо и Фатих Терим, но феновете на домакините не бяха склонни на такова дружелюбие спрямо привържениците на Чим Бом, които бяха пробили на още десетки места освен отредения им сектор.

Турците създадоха проблеми - запалиха факли и не останаха длъжни на обидите от страна на мадридистите. Наложи се намесата на стюардите и като че ли всичко се размина...

Иначе Реал владееше инициативата през целия мач, контролираше събитията на терена и заслужено се поздрави с категоричния успех. Малко преди втория гол обаче реферът Свейн Одвар Моен поряза гостите. Сами Кедира явно игра с ръка в наказателното поле, но дузпа не бе отсъдена. В следващата атака стана 2:0 и шансовете на Чим Бом избледняха.

Въпреки че се очакваше повече от него, Дидие Дрогба изигра силен мач за турците и бе в основата на почти всички положения за гостите, но не успя да се разпише за гола на надеждата.

В другия мач Малага и Борусия (Дортмунд) не съумяха да си отбележат, а разочарованието остана за немския шампион, който пропусна много.

Роберт Левандовски, Марио Гьотце и компания отложиха развръзката за пред своята невероятна публика следващата седмица.