Атлетико Мадрид се самоуби срещу Барселона

Барселона победи основния си съперник за титлата в Испания Атлетико Мадрид с 2:1 и вече има 3 точки аванс на върха на класирането

Барселона победи с 2:1 Атлетико Мадрид, а гостите завършиха мача с 9 човека, след като получиха два червени картона. За неприятна изненада на феновете на „Камп Ноу" Атлетико поведе с 1:0 още в 10-ата минута на мача с гол на Коке.

До края на първото полувреме обаче каталунците успяха да излязат напред в резултата - в 30-ата минута Лионел Меси изравни, а 8 минути по-късно Луис Суарес направи 2:1.

Малко преди почивката Атлетико остана с човек по-малко, след като съдията изгони бразилеца Филипе Луиш, който грубо фаулира Меси. Малко по-рано Луиш също игра непозволено срещу Меси, който протестира пред съдията, но той не му обърна внимание.

Вторият червен картон за Атлетико беше за Диего Годин, който беше изгонен в 65-ата минута, след като получи втори жълт. Уругваецът беше изгонен заради безумно нарушение срещу Луис Суарес и на практика Годин подписа загубата на своите, тъй като до този момент Атлетико играеше като равен с Барселона.

До края на мача каталунците обсадиха вратата на Атлетико, но не успяха да вкарат, въпреки че в игра влезе и привлеченият точно от мадридския клуб Арда Туран, посрещнат възторжено от над 90-те хиляди фенове на стадиона.

След този мач Барселона има 3 точки аванс на върха на класирането в Испания пред Атлетико Мадрид.