Аржентина на финал с 4:0 над САЩ, Меси изпревари Батистута

Лионел Меси изпревари Габриел Батистута във вечната ранглиста на Аржентина.

Аржентина разгроми домакина САЩ и се класира за финала на Копа Америка. Звездата на тима Лионел Меси блесна с гол и две асистенции. Той вече има 55 попадения за родината си и изпревари Габриел Батистута на върха във вечната ранглиста.

Срещу американците се разписаха още Гонсало Игуаин (на два пъти) и Есекиел Лавеци. Аржентина ще спори за титлата с победителя между шампиона Чили и Колумбия.

"Гаучосите" имаха пълно превъзходство и не позволиха към вратата им да бъде отправен нито един удар. Още в третата минута Меси подаде към Лавеци, който откри с глава. След още половин час Лео изпълни отлично пряк свободен удар и удвои.

След почивката се развихри Игуаин. Най-напред нападателят на Наполи остана сам срещу вратаря и вкара от втория опит. В последните минути той получи пас на празна врата от Меси и не сгреши за крайното 4:0.