Безобразно съдийство коства победата на Ливърпул над Тотнъм

Безобразно съдийство и гол на Хари Кейн от дузпа в 95-тата минута костваха победата на Ливърпул над Тотнъм, а двубоят на "Анфийлд" завърши наравно 2:2.

И двата гола за домакините отбеляза Мохамед Салах - в самото начало на мача и в добавеното време, а тези за Тотнъм бяха дели на Виктор Уаняма и Хари Кейн от дузпа в заключителните секунди на двубоя.

Салах откри резултата още в третата минута, възползвайки се от грешно върната топка назад от Бен Дейвис и излязъл сам срещу Лорис, пусна топката в долния му десен ъгъл.

Опасните ситуации пред двете врати не бяха кой знае колко след това, но никой не подозираше на какво щяхме да станем свидетели в последните 10 минути от редовното време и над петте добавено.

Уаняма направи 1:1 в 80-ата с топовен изстрел извън наказателното поле. Тогава Тотнъм натисна и пет минути по-късно стигна до дузпа. Хари Кейн бе изведен сам срещу Кариус, след което падна на тревата, а след кратко съвещание със страничния съдия, главният рефер Джон Мос показа бялата точка.

Проблмемът е, че при подаването към Кейн английският нападател бе в положение на засада, а дори повторенията не успяха да ни убедят, че наистина има контакт между Кариус и Кейн.

Все пак, именно той застана зад топката, но ударът му бе насочен право в центъра на вратата, Кариус остана на място и спаси.

Тогава дойде новият проблясък от магията на Салах. Секунди след изтичането на 90-ата минута, египтянинът слаломира между няколко играчи на Тотнъм, след което отблизо преодоля Лорис за втори път и направи резултата 2:1.

Неадекватните действия на съдийската бригада обаче също не бяха приключили.

В 94-тата минута Тотнъм получи правото да изпълнява втора дузпа, след като Ерик Ламела се строполи в наказателното поле, претендирайки, че е ритнат от Върджил ван Дайк.

Холандецът се опита да изчисти топката, след което прибра крака си, но Ламела се възползва максимално от ситуацията и заблуди страничния съдия, който сигнализира за нарушението. Този път Кейн не сбърка от бялата точка и донесе равенството за Тотнъм.

Така, Ливърпул остава трети с 51 точки, на една пред Челси и на пет зад Манчестър Юнайтед. Тотнъм пък е пети с 49.