Барселона съсипа белите прахосници насред "Бернабеу"

Барселона отнесе с 3:0 Реал Мадрид насред "Бернабеу" в полуфинала реванш за Купата на Испания.

С два гола на Луис Суарес и автогол на Рафаел Варан Барса отстрани съперника и с общ резултат 4:1 отива на финал в турнира, който спечели в последните 4 сезона.

Резултатът е доста нелогичен на фона на многото положения пред Марк-Андре Тер Щеген, отличил се с героични намеси. Но каталунците показаха страхотна успеваемост след почивката и бързо решиха всичко в своя полза.

През първото полувреме домакините имаха преимущество и направиха няколко много сериозни пропуска.

Първо Винисиус стреля опасно над вратата, после отново той беше сам срещу Тер Щеген, но вратарят спаси, а Лукас Васкес не сполучи при добавката.

В 36-ата минута при нов извеждащ пас младото бразилско крило се засуети, топката попадна в Карим Бензема, който веднага стреля с левия крак, но Тер Щеген отново отрази.

Две минути по-късно близо до гола отново беше Винисиус, който засече центриране отляво, но на сантиметри над гредата.

С началото на втората част "Белия балет" още веднъж беше близо до гола и в 50-ата минута Барса наказа всички пропуски до момента.

Усман Дембеле беше изведен отляво и пусна към Луис Суарес, който порази Навас в близкия ъгъл - 1:0 за Барселона.

Последваха още два големи пропуска на Реал. Първо Серхио Регилон плонжира и засече с глава центриране на Винисиус, но Тер Щеген геройски спаси. После самият Винисиус навърза трима противници и стреля, но след рикошет в бранител топката излезе малко встрани от вратата.

В 69-ата минута Барселона нанесе решителния удар. Усман Дембеле центрира прострелно отдясно, топката отиваше в Суарес, но Рафа Варан го изпревари и я отклони в собствената си врата за 2:0.

Реал свали гарда и само две минути по-късно Каземиро настъпи Суарес в наказателното поле, а реферът веднага отсъди дузпа. Уругвайският нападател изпълни а ла Паненка от бялата точка и излъга Навас за 3:0.

До края интрига нямаше и Барселона вече очаква съперника си на финала. Той ще бъде определен утре в реванша между Валенсия и Бетис.