Край на мечтата! Пак Италия ни спря

Край на мечтата за финал!

Българските волейболни лъвове отново бяха спряни от Италия по пътя към мач за титла на голямо първенство. "Скуадрата" ни обърна от 0:1 до 3:1 гейма (-19, 22, 15, 22) в полуфинал на Евро 2013.

Драмата в чашата на футболния стадион "Паркен" в Копенхаген бе огромна за нашите, които не сдържаха сълзите си след края. Надеждата, че проклетият полуфинал този път ще бъде прескочен, отново умря.

Започнахме отлично и спечелихме първия гейм с лекота, а във втория водехме до 22:21. Тогава нещо се пречупи, сбъркахме два пъти при началния удар на съперника, после и в наглед лесни атаки...

В третия гейм ни разбиха на 15, а Камило Плачи опита със смени да промени хода на срещата.

В четвъртата част стигнахме до топка за изравняване при 22:23, но Цветан Соколов не успя да завърши атаката, хванаха го на блок и затвориха мача.

Не успяхме да спрем Иван Зайцев и Емануеле Бирарели. Не намерихме отговор и на разпределителя им Травица. Точно както стана и в предишните два сблъсъка с тези пусти италианци.

Те ни спират за трети път само в рамките на година. Два пъти ни отнеха бронза - на олимпиадата в Лондон и тази година в Световната лига. Сега ни сложиха знак "Стоп" за финала.

В неделя от 16 часа ни чака мач за бронза срещу Сърбия. Този отбор заслужава медал, след като четвърти пореден голям форум стига до четворката на най-добрите.