Милан победи Фиорентина в късното дерби в Италия

Милан и Фиорентина си отбелязаха три гола през първата част.

Милан победи Фиорентина с 2:1 в дербито от 25-ия кръг на Серия "А". В герой за "росонерите" се превърна Жерард Деулофеу, който вкара страхотен гол в 31-та минута, оказал се и победен.

И трите попадения паднаха преди почивката. В 16-та минута Юрай Куцка бе изпуснат от защитата при центирране от фаул в наказателното поле и с глава простреля гостите за 1:0.

Отговорът на Фиорентина бе доста бърз и само четири минути по-късно резултатът бе изравнен. Федерико Киеза напредна отдясно и центрира по земя в наказателното поле, където Никола Калинич засече кълбото в мрежата за 1:1.

Трите точки на Милан дари Жерард Деулофеу, който реши мача с техничен удар в далечния ъгъл.

През второто полувреме и двата отбора имаха своите шансове, но резултатът остана непроменен. Милан събра актив от 44 точки, като вече има 4 повече Фиорентина в преследването на зона "Европа".