Барса записа труден успех над Реал Сосиедад

Два гола на Лионел Меси и един на Пако Алкасер осигуриха победата. Снимка: Getty
Два гола на Лионел Меси и един на Пако Алкасер осигуриха победата.

Шампионът на Испания Барселона прдължава борбата за титлата, след като поебди с 3:2 гостуващия Реал Сосиедад в двубой от 32-ия кръг на Примера.

Два гола на Лионел Меси и един на Пако Алкасер осигуриха победата, докато автогол на Самюел Юмтити и попадение на Чаби Прието не стигнаха на Реал.

Меси отрки резултата в 17 мин. със снаряд от 23 метра в левия долен ъгъл. 20 мин. по-късно и късметът бе на страната на Барса, като отново аржентинецът бе автор на попадението.

В 43 мин. Иниго Мартинес се завъртя между Андре Гомеш и Сержи Роберто и от малък ъгъл правилно заложи на силата, Тер Стеген беше преодолян, а топката нацели тялото на Юмтити и влезе в мрежата – 2-1.

Барселона обаче не намали оборотите и минута по-късно Пако Алкасер се разписа за 3:1, а Чаби Прието оформи крайното 3:2 в 45 мин.

През втората част баските пресираха високо хвърлиха всички сили, търсейки обрата, но така и не успяха да отбележат.