Нов разгром за Ман Сити, Арсенал впечатли срещу Хъл

Днес Санчес вкара два пъти и пропусна дузпа при 4:1 срещу Хъл

Манчестър Сити продължава да е първи в класирането и единствен отбор с пълен актив от 15 точки във Висшата лига.

Днес "гражданите" победиха с 4:0 Борнемут и отново не оставиха съмнение в превъзходството си. Резултата откри Кевин Де Брюн в 15-ата минута, а 10 минути по-късно Ихеаначо удвои. Второто полувреме започна с гол на Стърлинг за 3:0, а по-късно и Гюндоган се разписа, за да фиксира крайния резултат. Единственото неприятно нещо за Сити в срещата беше директният червен картон на Нолито малко преди края, когато той се спречка с Адам Смит на тъча и опита да го удари с глава.

По същото време Арсенал отбеляза 20-годишнината на Арсен Венгер начело на клуба с убедителна победа с 4:1 при гостуването на Хъл Сити. Два гола на Алексис Санчес и по един на Уолкът и Джака донесоха успеха, а за Хъл вкара Робърт Снодграс. Санчес пропусна и дузпа за игра с ръка на Джейк Ливърмор в края на първото полувреме, за която Ливърмор получи червен картон.

В останалите мачове от Премиършип, изиграли се от 17.00, Лестър надделя над Бърнли с 3:0, а Уест Бромич победи Уест Хем с 3:0.