Роналдо показа "Златната топка", след което Севиля си изпати

Кристиано Роналдо завърши по подобаващ начин седмицата, която му донесе толкова радост. В четвъртък португалецът спечели петата си "Златна топка" в кариерата и се изравни по този показател с Лионел Меси, а само два дни по-късно реализира две попадения при разгромното 5:0 над Севиля.

Преди двубоя Кристиано Роналдо показа Петата под бурните аплодисменти на публиката на "Сантяго Бернабеу".

Домакините започнаха вихрено и притиснаха сериозно своя съперник. Още в третата минута Начо Фернандес отблизо наказа грешка на отбраната на андалусийците.

В 23-та минута Асенсио изведе Роналдо, португалецът се вклини между двама защитника и сам срещу вратаря насочи безпроблемно в близкия ъгъл - 2:0.

След половин час игра отново той от дузпа покачи на 3:0.

В 38-та минути Тони Кроос напредна, подаде вдясно към Лукас Васкес, който върна за германеца, а номер 8 насочи необезпокоявано от десетина метра за четвъртото попадение в двубоя. В 42-та младият Ашраф Хакими оформи разгрома.

През втората част Реал отпусна газта и нов гол не падна.