Арсенал разгроми Фулъм

Обамеянг и Лаказет се разписаха по веднъж за разгрома с 4:1 над Фулъм Снимка: Getty Images
Обамеянг и Лаказет се разписаха по веднъж за разгрома с 4:1 над Фулъм

Арсенал започна 2019 година с победа с 4:1 в лондонското дерби срещу Фулъм.

„Артилеристите“ пропуснаха да зарадват феновете на „Емиратс“ поне с двойно по-голям успех, като пропуските пред вратата на Серхио Рико, който на няколко пъти се намеси, валяха по-често и от головете.

Фулъм започна по-добре срещата и създаде две опасни ситуации, и двете пропуснати от Райън Сесеньон. И двете бяха от непосредствена близост очи в очи с Бернд Лено, но при първата младокът стреля встрани, а при втората – не успя да уцели топката изобщо.

Така, домакините поведоха в 25-ата минута чрезз Гранит Джака, който се включи от втора позиция при една бърза атака и засече центриране на Айоби отблизо.

Първата част можеше да завърши с по-сериозен аванс за Аренал, но и Пиер-Емерик Обамеянг, и Александре Лаказет, които започнаха заедно в атаката, пропуснаха.

Все пак, в 55-ата Лаказет се разписа, а две минути по-късно отново имаше възможност, но пропусна.

Авансът на Арсенал бе намален в 69-ата чрез резервата Абубакар Камара, но 10 по-късно друга резерва – Аарън Рамзи, който тъкмо се бе появил на мястото на Лаказет, направи 3:1.

Крайното 4:1 оформи Обамеянг в 83-тата минута, след което отиде да се заедно с вече седналия на резервната скамейка Лаказет.

С победата Арсенал има вече 41 точки на петата позиция, на две зад четвъртия Челси, който е и с мач по-малко, а Фулъм остава предпоследен с 14, на една под чертата.