Германия с класика срещу Чехия

Германия еднолично оглавява С, записвайки втора поредна победа с 3:0. На второ място излезе Азербайджан, след като надви по рано Норвегия с минималното 1:0. Снимка: getty

Световният шампион Германия победи с 3:0 Чехия в дербито на група С от световните квалификации в зона Европа. Две попадения на Томас Мюлер и едно на Тони Кроос оформиха резултата.

Още от самото начало домакините започнаха да тормозят противника, а Мюлер и Йозил влизаха в брилянтни комбинации. Точно двамата изработиха и първия гол за своите, а футболистът на Байерн откри в 14-ата.

Последваха няколко опасни положения пред вратата на Валчик, който авторитетно се намесваше и пречеше на германците да удвоят. А най-сериозен пропуск направи Марио Гьотце.

След почивката домакините упражняваха преса и се представяха много по-добре. Така се стигна до 49-ата минута, когато Кроос удвои.

В 46-ата минута и на Нойер му се наложи да покаже класа, но в ответната атака съотборниците му нанесоха фаталния удар, а на точното място отново бе Томас Мюлер.

До края гостите направиха отчаяни опити да спасят нулата, но така и не успяха.

Германия еднолично оглавява група С, записвайки втора поредна победа с 3:0. На второ място излезе Азербайджан, след като надви по рано Норвегия с минималното 1:0.