Фиорентина и Наполи със "скромно" предколедно 3:3

Мертенс вкара втория гол за Наполи.

Фиорентина и Наполи направиха зрелищно 3:3 в двубой от междинния 18-ти кръг на Серия "А", игран на стадион "Артемио Франки".

Южняците на два пъти повеждаха в резултата, но в последните секунди губеха с 2:3, преди да стигнат до точката от дузпа.

В 25-та минута неаполитанците стигнаха до откриване на резултата чрез Лоренцо Инсиние и до почивката нов гол не падна.

В 52-та минута Федерико Бернардески стреля от фаул и след рикошет топката се озова във вратата за 1:1.

Дрис Мертенс се възползва от грешка в защитата на домакините и отново ги изведе напред в 68-та, но в следващата минута Федерико Бернардески възстанови равенството.

В 82-та минута Фиорентина стигна до пълен обрат след ново прекрасно попадение. Бернардески центрира за Сарате, който от воле засече неспасяемо топката във вратата за 3:2.

И когато домакините вече се виждаха победители, в добавеното време на мача Дрис Мертенс успя да си изработи дузпа, а Маноло Габиадини бе точен от бялата точка и оформи крайното 3:3.

Рома се доближи на 4 точки от лидера Ювентус след безпроблемно 3:1 у дома над Киево. Торинци обаче са с мач по-малко.