Наполи и Интер със зрелищно 2:2

Хамшик даде начало на голеадата.

Наполи и Интер завършиха 2:2 в късното неделно дерби от 26-ия кръг на италианското футболно първенство. И четирите гола бяха отбелязани през второто полувреме.

Домакините от Наполи поведоха в резултата в 51-та минута с гол на словашкия полузащитник Марек Хамшик, а в 63-та минута аржентинският нападател на неаполитанците Гонсало Игуаин увеличи на 2:0 за Наполи.

Гостите реагираха и в 72-та минута аржентинецът Родриго Паласио намали резултата на 1:2.

Двубоят бе решен в 87-та минута, когато защитникът на домакините Енрике спря непозволено в наказателното поле Родриго Паласио и получи втори жълт и съответно червен картон, а главният съдия отсъди дузпа.

От бялата точка аржентинецът Мауро Рикарди бе точен - 2:2, при който резултат завърши и дербито на стадион "Сао Пауло" в Неапол.

Наполи е на трето място във временното класиране с 46 точки след лидера Ювентус - 58 точки и един мач по-малко и Рома - 50 точки.