Неубедителен Манчестър Сити с минимален успех над Нюкасъл

Стърлинг и Уокър бяха точни за Сити.

Шампионът Манчестър Сити записа трудна домакинска победа над Нюкасъл с 2:1 в среща от четвъртия кръг на английската Висша лига и след третия си успех за сезона остана на 2 точки зад лидерите към момента Ливърпул и Челси, котио са с пълен актив.

"Гражданите" вкараха по едно попадение в началото на всяко от двете полувремена чрез Стърлинг и Уокър, а между тези голове точен бе Деандре Йедлин за "свраките".

Сити поведе още в 8-ата минута. Ласелс сбърка, топката попада в Стърлинг, той напредна и заби топката в мрежата с красив удар.

Отборът на Гуардиола обаче започна да разиграва прекалено спокойно и бе наказан. При един от редките ситуации, в които игра с топката, Нюкасъл организира блестяща контраатака. Кенеди изведе Рондон отляво, а той насочи топката към непокрития Йедлин. Американският защитник нахлу на скорост и заби топката в мрежата за изненадващия изравнителен гол.

"Гражданите" изковаха победата в 52-рата минута.  Тогава страхотен далечен удар на Кайл Уокър прати топката в десния долен ъгъл на Дубравка.

В следващия кръг Сити отново е домакин - на новака Фулъм.